Rodzaje pomp ciepła

Współczesny rynek budowlany oferuje różnorodne warianty pomp ciepła. Do najczęściej spotykanych wersji zalicza się między innymi: grunt/wodę, powietrze/wodę. Występują także konfiguracje: woda/woda bądź powietrze/powietrze.

Pompa ciepła powietrzna (powietrze/woda):

Urządzenie to korzysta z powietrza zewnętrznego, eksploatując je jako czynnik energetyczny. Pobór powietrza obywa się nawet przy siarczystych mrozach. Montaż pompy powietrznej nie wymaga ingerowania w grunt czy odwiertowania. Energia jest czerpana z otoczenia zewnętrznego. Im wyższa temperatura otoczenia, tym wydajność urządzenia się zwiększa. Może być stosowana jako alternatywa do standardowego kotła czy systemu solarnego.

Pompy ciepła gruntowe:

To elementy czerpiące ciepło bezpośrednio z danego gruntu. Pracują za pomocą kolektorów słonecznych czy sond gruntowych. Pompy ciepła używają energię znajdującą się w niewidocznych warstwach gruntowych. Dzięki temu możemy ogrzewać elewację przez cały rok.

Pompy woda/woda

W tym rodzaju pompy źródło cieplne jest pozyskiwane poprzez wodę gruntową. Posiadając jej wystarczającą ilość, zapewnimy sobie niezwykle wydajny czynnik cieplarniany. By proces poboru energii odbywał się bez przeszkód, należy wykonać odwiert bądź zainstalować studnię. Rotacja odbywa się za pomocą wężownicy. Montując taki rodzaj pompy nie narażamy się na ryzyko zmiany temperatury gruntowej.

BK Business zapewnia montaż, serwisowanie urządzeń, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną a także wycenę w gratisie. Wykwalifikowany personel doradzi wybór odpowiedniego sprzętu, przedstawiając jego wszystkie atuty.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo pompy ciepła firm:

  • Galmet
  • Meeting
  • Biawar

 Rekomendujemy pompy ciepła powietrze/woda

 

Lider sprzedaży pomp ciepła BK Business
Logo Archido Logo BK Business Logo Black Cat Studio