Czym są pompy ciepła napędzane powietrzem zewnętrznym

Instalacja pompy ciepła napędzanej powietrzem zewnętrznym to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mają możliwości montażu poziomych kolektorów gruntowych czy sondy pionowej na prywatnej działce użytkowej. Może być wykorzystywana także do modernizacji kotłowni zasilanej na olej, elektrykę bądź propano – butan. Udowodniono, że montaż zewnętrznej pompy ciepła zmniejsza koszty grzewcze nawet o 50%.

To urządzenie pracujące na trzech obiegach. W pierwszym wentylator wydobywa powietrze poprzez parowniki ciepła, a następnie odparowuje źródło znajdujące się w drugim obiegu. Czynniki chłodnicze występują w formie gazowej i sprężonej za pomocą sprężarki. Uzyskują strukturę przegrzanej pary, doprowadzając do wymiany cieplarnianej z kolejnym obiegiem. Dochodzi do skroplenia gazu, który w formie ciekłej przedostaje się do zaworów rozprężających. Dzięki temu następuje redukowanie ciśnienia i temperatury znajdującej się w urządzeniu. Proces ten jest wynikiem wpływu źródła chłodniczego do parownika, kończąc wszystkie czynności.

Montaż pompy cieplnej wykorzystującej energię powietrzną jest szybki i tani. Jej instalacja nie wymaga specjalistycznego wiercenia studniowego czy konstruowania rur kolektorów. Znajduje się najczęściej w ogrodzie bądź zewnętrznym skrzydle budynku. Urządzenie jest złączone z instalacją grzewczą dwiema rurami.Pompy są elementami splitowymi, zawierającymi dwa moduły – wewnętrzny i zewnętrzny. Części zewnętrzne są wyposażone w wentylatory, sprężarki i parowniki, natomiast wewnętrzne w dogrzewacze elektryczne, pompy grzewcze i moduły sterujące.

Pompy to urządzenia wielofunkcyjne, poprawiające jakość naszego życia. Warto w nie inwestować, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska naturalnego.

 

Pompy ciepla Biawar

 

 

Lider sprzedaży pomp ciepła BK Business
Logo Archido Logo BK Business Logo Black Cat Studio