Czy pompa ciepła jest opłacalna?

Montaż pompy ciepła to doskonałe rozwiązanie, przyczyniające się do wzrostu oszczędności. Przeanalizujmy zatem zużycie energii w przeciętnym domu jednorodzinnym o powierzchni 140 m2, by określić przykładowy koszt eksploatacyjny, dzięki innowacyjnemu systemowi grzewczemu.

Wyliczenia obrazują, że zapotrzebowanie na ciepło w budynku 140 m2, wynosi zaledwie 90 kWh/m2 na rok. Dobowe zużycie bieżącej wody użytkowej odpowiada 200 dm3 a energia netto na centralne ogrzewanie w okresie zimowym 12600 kWh. To znacznie mniej, niż w przypadku standardowych metod grzewczych takich jak kocioł na gaz, olej, pellet czy piec elektryczny, widocznych w wykresie poniżej.

Pompa ciepła powietrze – woda to najtańszy sposób na zapewnienie optymalnej i pożądanej temperatury otoczenia w każdym pomieszczeniu. Roczny koszt grzewczy domu wynosi zaledwie 3218 zł. Dla porównania to samo ogrzanie przy pomocy kotła olejowego jest dwa razy droższe – wynosi aż 7302 zł. Innowacyjne pompy ciepła są niezwykle wydajne i opłacalne.

Lider sprzedaży pomp ciepła BK Business
Logo Archido Logo BK Business Logo Black Cat Studio