Korzyści stosowania pomp ciepła

Pompy ciepła są doskonałą alternatywą do ogrzewania pomieszczeń za pomocą gazu, oleju czy elektryki. Ich największym atutem jest niski koszt eksploatacyjny. Przeciętne urządzenia wykorzystujące 1kWh energii elektrycznej, dają aż 4kWh ciepła.

Ogromną zaletą pomp ciepła jest możliwość zainstalowania ich w miejscach uniemożliwiających naturalne przyłączenie się do sieci gazowej. To elementy samoobsługowe, niewymagające stosowania procesu oczyszczenia, rozpalenia czy dokładania opału. Do duże ułatwienie szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i wolny czas.

Kolejnym atutem stosowania pomp ciepła jest ich ekologiczność. Urządzenia te nie wydalają szkodliwych substancji chemicznych dbając tym samym o nasze otoczenie zewnętrzne. Są łatwe w montażu, mogą być umiejscowione w każdym miejscu, nawet w pralni. Nie wymagają wbudowania specjalistycznych zbiorników paliwowych.

Pompa ciepła to najbezpieczniejszy element grzewczy. Zabezpiecza daną powierzchnię przed wybuchem czy zaczadzeniem, zapewniając bezpieczeństwo całej rodzinie. Nie wymaga ciągłej kontroli technicznej. Jest zasilana za pomocą prądu elektrycznego, nie używając tym samym większej ilości źródeł.

Następną zaletą jaką możemy wyróżnić jest cicha praca każdego urządzenia. Pompy ciepła to elementy wielofunkcyjne mające zdolność do chłodzenia pomieszczeń w trakcie upalnych dni, zastępując nam drogie klimatyzatory. Mogą działać także jako zamienniki rekuperatorów, osuszając powietrze w budynku.

Pompy ciepła podgrzewają wodę użytkową. Nie wydalają nieprzyjemnych zapachów rozprzestrzeniających się po domu.

To doskonała inwestycja zapewniająca stałe koszty użytkowe, wahające się od 1500 do 2000 zł rocznie.

Pompa

Lider sprzedaży pomp ciepła BK Business
Logo Archido Logo BK Business Logo Black Cat Studio