Dofinansowania

Każdy myślący o zakupie pompy ciepła ma prawo ubiegać się o dofinansowanie w kilku miejscach, tj:

 I. Fundusz Termomodernizacji i Remontów

Pierwszą Instytucją jest Fundusz Termomodernizacji i Remontów (FTiR). Wsparcie finansowe jest przeznaczone dla właścicieli budynków mieszkalnych. Fundusz może pokryć nawet 20% zaciągniętego kredytu hipotecznego. Wnioski powinno się składać w Banku Gospodarki Krajowej bądź Ochrony Środowiska.

II. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

O dodatkowe środki pieniężne można starać się także w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Instalacja pomp ciepła posiada priorytetowy status Funduszowy. Pieniądze są wypłacane za pomocą pożyczki lub dotacji.

III. Samorząd gminny i powiatowy

Następnym miejscem jest Samorząd gminny i powiatowy. Dofinansowanie jest wypłacane z pieniędzy przeznaczonych na inwestycję proekologiczną. Wysokość świadczeń przekracza nawet 40%. O dodatkowe środki można zgłosić się także w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

IV. ESCO

Ostatnim sposobem jest formuła ESCO. Daje możliwość poręczenia nawet do 70% zaciągniętego zobowiązania w bankach komercyjnych. Współpraca nakazuje zawarcie umowy energetycznej. To korzystne rozwiązanie, ponieważ nie nakazuje nam inwestowania indywidualnych środków finansowych.

Nie zwlekaj! Wystarczy wypełnić wniosek, by zapewnić sobie oszczędniejszą przyszłość!

 

Lider sprzedaży pomp ciepła BK Business
Logo Archido Logo BK Business Logo Black Cat Studio